Jak przygotować się do wyjazdu do Afryki?

Afryka to odległy kontynent, który pod bardzo wieloma względami różni się od Europy. Planując tak daleką podróż, powinniśmy wziąć pod uwagę bardzo wiele aspektów zanim zdecydujemy się wsiąść do samolotu i odkrywać kolejne nieznane miejsca. Nie jest to bowiem sąsiadujący z naszym kraj, a nowy, zupełnie nie znany i egzotyczny kontynent. To właśnie dlatego powinniśmy być bardziej rozważni i ostrożni, a planując podróż do Afryki, musimy być odpowiednio przygotowani.
Dokumenty
Paszport to oczywiście dokument bez którego nie uda nam się odwiedzić żadnego kraju w Afryce. Należy jednak pamiętać, że musi on być przez odpowiedni czas ważny, abyśmy mogli przekroczyć granice. Warto więc sprawdzić wszelkie informacje na ten temat, najlepiej na stronach odpowiednich ambasad. Niekiedy do krajów Afryki wymagana jest również wiza. Jej otrzymanie może wiązać się z koniecznością złożenia wcześniejszego wniosku lub z uiszczeniem odpowiedniej opłaty.
Odpowiednia odzież
Afryka to kontynent gorący, dlatego letnie ubrania to podstawa. Wszystko jednak zależy również od kraju do którego się udajemy. W niektórych z nich może zaskoczyć nas pora deszczowa lub silne wiatry. Wówczas warto mieć ze sobą odzież ochronną, kurtki i parasol. Ważne będzie także odpowiednie obuwie. Prócz sandałów i klapek, zabierzmy ze sobą również kryte buty oraz takie, które pozwolą nam poruszać się po górzystym terenie jeśli tylko mamy to w planach. Konieczne jest zawsze nakrycie głowy, aby chronić nas przez udarem o który w Afryce nie trudno.
Wizyta u lekarza medycyny podróży
Przed wyjazdem do Afryki jest ona konieczna. Możemy wówczas wykonać podstawowe badania oraz zaszczepić się na choroby, którymi możemy zarazić się w Afryce. Jedną z nich jest chociażby malaria. Lekarz da nam również wiele cennych wskazówek, które powiedzą nam w jaki sposób reagować w sytuacji zagrożenia życia lub przy pewnych objawach choroby egzotycznej. Dostaniemy również informacje na temat leków w które warto zaopatrzyć się podczas tak dalekiego wyjazdu i które mogą nam się przydać na miejscu.

Posted Under