Pakowanie walizki na wyjazd do Afryki

Kiedy w grę wchodzi pakowanie, w zależności od miejsca do którego się wybieramy, powinniśmy zwrócić ogromną uwagę na zawartość naszej walizki. Pod uwagę należy wziąć zarówno klimat jak i sposób spędzania przez nas czasu podczas wyjazdu. Być może planujemy jedynie plażować, albo też zwiedzać i spacerować po górach. Od tego wszystkiego zależy również zawartość naszej walizki podróżnej.
Ubrania
Listę ubrań, które będą Wam potrzebne na wyjazd do Afryki powinniście zacząć sporządzać dużo wcześniej. Warto usiąść nawet kilka tygodni wcześniej i spisać, co będzie wam najbardziej potrzebne. Z pewnością znajdą się również rzeczy, które będziecie musieli dopiero kupić. Weźcie pod uwagę ilość dni, które spędzicie w obcym kraju oraz sprawdźcie prognozę pogody. Konieczne będą nie tylko letnie ubrania takie jak koszulki, sukienki i krótkie spodenki, ale również przynajmniej jedna para długich spodni, bluza z kapturem, kurtka przeciwdeszczowa i ciepły sweter. Nie zapomnijcie o strojach kąpielowych i koniecznie nakryciach głowy. W Afryce istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo udaru słonecznego. Warto zabrać wszystkiego w kilku egzemplarzach, ponieważ nigdy nie wiadomo co się wydarzy.
Obuwie
Zaopatrzcie się koniecznie nie tylko w sandały. Przyda się Wam dodatkowa para klapek pod prysznic, ale również zabudowane buty. Z pewnością wybierzecie się na niejedną wycieczkę i nie możecie mieć pewności jaka będzie powierzchnia po której będziecie chodzić. Może będzie to właśnie dżungla? Warto zabrać więc ze sobą buty sportowe lub typowe, trekkingowe. Panie mogą zabrać ze sobą również baleriny, panowie zaś trampki. Będzie to zestaw doskonały.
Apteczka
Jeśli chodzi o wyposażenie apteczki, to bardzo pomoże tutaj lekarz medycyny podróży. Poza jego wskazówkami, powinniśmy kierować się również własnym instynktem i potrzebami. Każdy z nas najlepiej zna swoje ciało i organizm. Z pewnością niezbędne okażą się podstawowe środki takie jak woda utleniona, bandaż elastyczny, gaza oraz plastry. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się również w maść z antybiotykiem oraz środki owadobójcze, a także te przeciwko ugryzieniom. W przypadku Afryki, możemy mieć również problemy z jelitami, dlatego wszelkie leki związane z biegunką również powinny znaleźć się na wyposażeniu naszej apteczki. Przydadzą się również leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Jeśli zamierzamy dużo chodzić, w naszej apteczce nie powinno zabraknąć maści przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a także panthenolu, który ukoi naszą skórę w przypadku oparzeń słonecznych. Jeśli cierpimy na jakiekolwiek alergie, przyda się nam również wapno oraz specjalne leki przepisane przez lekarza. Z uwagi na ciągły upał w krajach Afryki, warto mieć przy sobie również elektrolity w tabletkach, które spożywamy po rozpuszczeniu w wodzie. Uzupełnią niedobór jonów, które wpływają na odwodnienie organizmu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pobytem w Afryce i nie będzie towarzyszyło nam zmęczenie, osłabienie, zawroty i bóle głowy. Tak wyposażona apteczka to idealne rozwiązanie dla podróżujących.