Najpopularniejsze państwa Afryki pod względem turystycznym

Afryka to wciąż kontynent nieodkryty turystycznie. Istnieje tylko kilka krajów, do których turyści udają się chętnie. Krajów mniej popularnych na ogół się boją, ponieważ nie wiadomo co może ich w nich spotkać. Wybierają więc miejsca proponowane najczęściej przez biura podróży, chociaż i te coraz bardziej rozszerzają swoje oferty i starają się proponować klientom nieco bardziej egzotyczne miejsca. Warto pamiętać, że Afryka to kontynent tajemniczy, ale również piękny, pełen kontrastów, kolorów, muzyki i niesamowitej kultury. Mieszkańcy Afryki to ludzie niezwykle otwarci, gościnni i otwarci na turystów, którzy docierają do ich miejscowości coraz częściej. Biały człowiek stanowi dla niektórych wciąż zagadkę. Jakie są więc najpopularniejsze destynacje turystyczne wśród podróżujących?
Egipt
To kraina starożytna, o której uczymy się już w szkole. Nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby zobaczyć spuścizny po starożytnych Egipcjanach. Koniecznie odwiedzamy wówczas słynną Dolinę Królów, grobowce faraonów, piramidy w Gizie a także Sfinksa. Obowiązkowym punktem na mapie jest również słynne muzeum w Kairze, gdzie przed wejściem należy wyłączyć wszystkie urządzenia elektroniczne i panuje absolutny zakaz robienia zdjęć. Turyści uwielbiają jednak wylegiwanie się na plaży w promieniach śródziemnomorskiego słońca. Woda w Egipcie jest niezwykle lazurowa, ciepła i przyjemna dla ciała. Dodatkową atrakcją na którą często kuszą się turyści jest również nurkowanie i podziwianie bogactwa podwodnego świata, czyli raf koralowych. To niesamowite doznanie, które zapewni wiele wspaniałych wspomnieć do końca życia. Można zabrać ze sobą również aparat do podwodnych zdjęć i uwiecznić te niesamowite widoki na fotografiach, które będą później najlepszą ozdobą dla naszego domu.
Tunezja
To drugi co do popularności kraj, do którego przyjeżdża bardzo wielu turystów z całego świata. Tunezja zachwyca nie tylko niesamowitymi krajobrazami, gorącym morzem, ale również kulturą oraz pyszną, śródziemnomorską i arabską kuchnią. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.  Stolica kraju, Tunis to kolebka kulturowa. Koniecznie trzeba odwiedzić tutaj meczet Az-Zajtuna oraz Bibliotekę Narodową. Turyści lubują się również w niewielkich, malowniczych miasteczkach. Jednym z nich jest Sidi Bu Sid, miasteczko pełne białych domków z niebieskimi elementami. Jego urok zachwyca wszystkich odwiedzających. W przeszłości było to miejsce pielgrzymek do muzułmańskiego grobu świętego. Warto zobaczyć również słynne rzymskie świątynie w Sbeitli, łuk triumfalny, amfiteatr oraz Kapitol. Mówi się, że prawdopodobnie to jedyna taka budowla na świecie, gdzie świątynia poświęcona była trzem różnym bogom.
Maroko
To kolorowe i piękne państwo znajduje się również wśród najchętniej odwiedzanych krajów przez zagranicznych turystów. Urokliwe miasta takie Agadir czy Casablanca zachwycają nie tylko urokliwymi domkami, ale przede wszystkim kuchnią. Słynny tadżin to tradycyjne marokańskie danie, bez którego spróbowania nie można opuścić tego kraju. To idealne miejsce dla fanów kultury i sztuki, a także mieszkania się wielu narodowości. Białe plaże i niezwykłe, lazurowe wybrzeże są także doskonała bazą wypadową dla miłośników plażowania.
Kenia
To daleki kierunek, jednak coraz bardziej popularny wśród turystów, którzy za swój cel obierają właśnie Afrykę. Kenia to kraj ubogi pod względem materialnym i społecznym, jednak bardzo bogaty kulturowo. Niesamowita przyroda oraz błękit oceanu sprawiają, że można zakochać się w tym kraju na zabój. Również ludzie są tutaj niezwykle przyjaźni oraz otwarci na inne kultury. Kenia to również raj dla miłośników egzotycznej przyrody, roślin i zwierząt, których nie spotkamy w Europie. Zdjęcia przywiezione z tak odległego kraju to niesamowita pamiątka. Wspomnienia będą równie cenne. Można spotkać naprawdę niesamowite stworzenia, ale także ludzi, którzy wniosą do naszego życia wiele nowych wrażeń. Czego chcieć więcej? Chyba tylko pięknej pogody i relaksu. Tego też w Kenii nie brakuje. Codzienne słońce, palmy oraz kokosy, które spadają z drzew to codzienny widok dla Kenijczyków.