Malawi – kolejny afrykański klejnot

Afryka jest kontynentem, który dla nas Polaków ogranicza się najczęściej do Egiptu. To właśnie w Egipcie wiele osób decyduje się spędzić swój urlop. Okazuje się jednak, że znaleźć można tutaj o wiele więcej ciekawych i godnych odwiedzenia państw. Jednym z nich jest Malawi. Poznajmy je nieco bliżej.

Położenie

Malawi to kraj położony w południowo – wschodniej części Afryki. Nie ma dostępu do morza, a najbardziej charakterystycznym elementem ukształtowania powierzchni jest tutaj jezioro Niasa. Jego charakterystyczny kształt i wielkość sprawiają, że bardzo mocno przypomina on morze. Otoczone jest licznymi plażami palmowymi, nad którymi górują malownicze szczyty okolicznych gór. To właśnie nad jezioro Niasa podróżuje najwięcej turystów, którzy właśnie tutaj decydują się spędzać swój urlop. Malawi bardzo często określane jest jako ciepłe serce Afryki. Jest to kraj idealny na urlop pod wieloma względami. Turyści znajdą tutaj zróżnicowane krajobrazy, serdecznych ludzi, którzy bardzo kochają turystów i piękną pogodę, która również dba o to, aby urlop należał do udanych.

Park Narodowy Lengwe

Na terenie Malawi położony jest Park Narodowy Lengwe. Powszechnie uznawany jest za najciekawszy, a zarazem najpiękniejszy obiekt tego typu w całym kraju. Podziwiać można tutaj wspaniałe krajobrazy, a na terenie parku żyje ogromna ilość zwierząt, które uda się wypatrzeć cierpliwemu obserwatorowi. Park obejmuje swoim terenem część jeziora Malombe,a także rzekę Shire. To właśnie w tej rzece uwielbiają zażywać kąpieli hipopotamy i krokodyle. Przy odrobinie szczęścia być może uda się nam zobaczyć któreś z tych zachwycających zwierząt. Park jest również miejscem, które upodobały sobie słonie. Najbardziej do gustu przypadła im północna część parku i to właśnie tutaj wypatrzeć można je najczęściej. Decydując się na wyprawę do Malawi i odwiedzenie parku, trzeba pamiętać o tym, że w okresie od kwietnia do października, a więc wtedy, kiedy panuje tutaj pora deszczowa, jego znaczna część jest zamknięta. Ma to związek z tym, że część terenów jest po prostu zalewana. Niemniej jednak znajdujące się tutaj miejsca noclegowe czekają na turystów również i o tej porze.

Lilongwe

Od 1975 roku jest to stolica Malawi. Miasto jest naprawdę wielkie. Jego znaczną część stanowią ogromne biurowce, które z całą pewnością nie zainteresują żadnego turysty. Kiedy jednak udamy się na Stare Miasto, naszym oczom ukaże się całkiem inne Malawi. W samym centrum Starego Miasta znajduje się malowniczy rynek, na którym pełno jest licznych straganów. To właśnie tutaj można kupić świeże owoce i warzywa. Z pewnością każdy, kto zdecydował się na przyjazd tutaj, powinien odwiedzić również targowisko i skosztować świeżych warzyw i owoców, które smakują całkiem inaczej niż u nas. Sprzedawane są tu także świeże i suszone ryby, które również wyróżniają się niesamowitym smakiem.

Ruszajmy do Malawi

Chcesz przeżyć niezapomniane wakacje? Marzysz o tym, aby zobaczyć słonia lub hipopotama, a może krokodyla? Nie zastanawiaj się i już dzisiaj zacznij planować wyjazd właśnie do Malawi.